KatkaH. - článkyJak grilovat kapra?

Každý milovník grilování jistě ví, že kromě různých druhů masa, jsou na grilu vynikající i ryby. Tentokrát se zaměříme na kapří maso, které je vhodné pro různé typy tepelných úprav, včetně grilování. Přestože máme kapra spojeného s vánočními svátky a štědrovečerní večeři, pochutnat si na něm můžete v podstatě po celý rok. Grilovaný kapr je vynikající a jeho příprava není nijak zvlášť složitá.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak připravit maso na kontaktním grilu?

Kontaktní gril je tvořen dvěma rýhovanými kovovými deskami, mezi kterými je každá potravina při grilování sevřena a přímo tak na ní působí žár, který se vytvoří ihned při zapnutí grilu. Odpadne vám zdlouhavé nahřívání a čekání. Použít ho můžete na grilování zeleniny, kuřecího masa, steaků, ryb, karbanátků, sendvičů a spoustu dalších pokrmů, jejichž příprava vám nezabere mnoho času. U grilu by měla být možnost nastavit výšku horní desky, čímž se snáze přizpůsobíte tloušťce (výšce) grilovaného pokrmu. 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak grilovat cibuli?

Milovníci grilování si mohou kromě masa, připravit také chutnou zeleninu. Jednou z nich je třeba grilovaná cibule, která nejen báječně chutná, ale je pro naše tělo velmi zdravá. Pokud jí ugrilujete správně, můžete si skvěle pochutnat.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak naložit celé kuře na grilování?

Grilování masa se stalo nedílnou součástí mnoha domácností po celém světě. Pokud chcete, aby vše chutnalo báječně a výsledný pokrm byl podle vašich představ, je důležité, aby bylo každé maso dobře připraveno předtím, než ho položíte na rozpálený gril.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak grilovat lososa?

Grilování se stalo nedílnou součástí našich domácností. Využíváme jej pro rodinné večeře, posezení s přáteli, oslavy a podobně. Vedle klasického masa, zeleniny či ovoce, si nejraději na grilu připravujeme ryby. Nejčastěji grilovanou rybou je bezesporu losos. Dá se pořídit za přijatelnou cenu a upravit na mnoho způsobů.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat kontaktní gril?

Přestože většina z nás si nemůže vynachválit grilování ve venkovních prostorách, současné počasí nás zahnalo do tepla našich domovů. Na grilování uvnitř se musíme vybavit tím správným nádobíčkem. To znamená, že je potřeba vybrat správný gril.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat elektrický gril?

Milovníci grilování uvítají elektrický gril zejména v zimním období, kdy není grilování ve venkovních prostorách tak úplně možné, ale také je vhodný pro ty jedince, kteří by rádi grilovali, ale nemají zahradu, kde by mohli něco takového uskutečnit. Ti pak musí vzít za vděk grilovačkou na balkoně, kryté terase či třeba doma v kuchyni.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek