Kristýna P. - článkyGRILOVÁNÍ - jak připravit a zapálit oheň?

Grilování patří bezesporu k těm nejlepším letním aktivitám. Na grilu se dá připravit řada vynikajících pokrmů, které dokáží uchvátit. Aby pokrmy chutnaly co nejlépe, je třeba věnovat pozornost nejenom jejich přípravě před grilováním, ale rovněž i přípravě samotného grilu.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na grilování v kouři?

Kdo by neměl rád grilování! A obzvláště to za teplých letních večerů. Grilování patří k létu a v současné době se objevuje čím dál více vychytávek a zlepšení, jak si grilování ještě více užít. Lákají Vás nové gurmánské zážitky? Vyzkoušet můžete třeba grilování v kouři. Připravované pochutiny díky tomuto způsobu přípravy získají úplně jinou a výraznější chuť něž při běžném grilování.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jaký olej je vhodný ke grilování?

Grilování je velmi oblíbené, a to především při teplých letních večerech. Měli bychom si dát ale pozor na správný výběr ingrediencí. Jedině tak budou grilované pokrmy chutnat nejlépe. Nyní se zaměříme na typy olejů, které jsou ke grilování vhodné. Vždy je třeba brát v úvahu, jaké pokrmy budeme na grilu připravovat a při jaké teplotě.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak naložit buček na gril?

Vepřový bůček je mezi milovníky grilování velmi oblíbenou pochutinou. Lze ho připravovat na tisíce způsobů. Příznivce i odpůrce si získává díky svému typickému vzhledu a chuti. Vepřový bůček je k dostání od velmi prorostlého až po skoro libový.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak uchovat naloženou vepřovou kýtu na gril?

Vepřová kýta patří obecně k velmi oblíbeným druhům masa. V České republice se hojně využívá také ke grilování, uzení či rožnění. Její příprava je však náročnější a zabere tak více času. Aby nebyla vepřová kýta suchá je nutné se její přípravě skutečně věnovat. Uchování naložené kyty není žádná věda, je však potřeba držet se určitých zásad.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jakou přílohu ke grilovanému masu?

Grilování patří k nejoblíbenějším letním činnostem. Díky grilování si můžeme vychutnat řadu různých specialit, které bychom si v klasické kuchyni nepřipravili. Na grilování se hodí v podstatě jakékoliv maso či zelenina. Jediný rozdíl je v délce přípravy a marinování. Jakou přílohu ke grilovanému masu zvolit, abychom zvýraznili jeho chuť?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak grilovat rajčata?

Grilovaná zelenina celkově patří mezi delikatesy, které by rozhodně neměly při Vašem grilování chybět. Jak ale správně zeleninu grilovat, aby se nám nespálila a byla chuťově výrazná. Mezi milovníky grilování je například velmi oblíbené grilování rajčat, postup není nijak složitý a pokud se Vám zadaří, jsou grilovaná rajčata perfektním doplňkem ke všem druhům grilovaného masa či jen jako třešnička na dortu pro mlsné jazýčky. Můžeme si tedy položit základní otázku, a to jak grilovat rajčata?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak naložit krkovici na grilování?

Vepřová krkovice patří mezi nejvhodnější druhy masa ke grilování. Tento druh masa je přiměřeně prorostlý tukem, což zaručuje jeho jedinečnou šťavnatost a křehkost. Krkovice by se před marinováním neměla naklepávat. Dobrá marináda Vám navíc zajistí dokonale křehkou grilovanou dobrotu.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak správně grilovat kukuřici?

Kukuřice patří mezi oblíbené grilovací potraviny. Jedná se o levnou, oblíbenou potravinu, která je pro grilování velmi vhodná. Jak ji však správně grilovat, aby chuťově byla co nejlepší? Existuje řada různých způsobů a vždy záleží na Vaší chuti a požadavcích. Výslednou chuť grilované kukuřice mnohdy ovlivní i typ grilu a paliva, které je při grilování použito.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak správně rozpálit gril?

Grilování patří bezesporu k oblíbeným letním aktivitám. Spousta z nás však bojuje s rozpalovaním grilu. Jak tedy gril správně rozpálit, abychom se v co nejkratším čase dočkali grilovaných dobrot?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak dlouho nakládat maso na grilováni?

Doba nakládání masa na grilování je individuální a záleží na mnoha faktorech. Pokud se rozhodnete pro grilování na poslední chvíli, je naprosto zřejmé,že nebudete mít čas nakládat maso v marinádě příliš dlouho.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na grilování? Volba grilů

Spousta z nás má zažité, že grilování patří především k letním měsícům. Je to však sporné. V dnešní době lze grilovat i během zimy a navíc také můžete grilovat v pohodlí domova. Na trhu naleznete nejrůznější druhy grilů pro domácí i venkovní použití.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek