Jak grilovat rajčata?

Grilovaná zelenina celkově patří mezi delikatesy, které by rozhodně neměly při Vašem grilování chybět. Jak ale správně zeleninu grilovat, aby se nám nespálila a byla chuťově výrazná. Mezi milovníky grilování je například velmi oblíbené grilování rajčat, postup není nijak složitý a pokud se Vám zadaří, jsou grilovaná rajčata perfektním doplňkem ke všem druhům grilovaného masa či jen jako třešnička na dortu pro mlsné jazýčky. Můžeme si tedy položit základní otázku, a to jak grilovat rajčata?

Několik rad, které uvítáte při grilování rajčat

Rajčata jsou sama o sobě plná šťávy, která jim dodává jejich specifickou a zajímavou chuť. Pokud se tedy rozhodnete grilovat rajče přímo na grilu, není vhodné ho rozkrojit. O veškerou šťávu byste tak přišli a rajče by se Vám úplně vysušilo a mohlo by zčernat. Ideální volbou proto je grilovat rajčata v celku, jen tak si ze sebe zachovají to nejlepší. Rajčata v takovém případě ani nekořeňte. Chcete-li grilovat rajčata plněná, vždy je zabalte do alobalu.

Grilování rajčat v alobu

V případě grilování zabalených rajčat máte větší možnost kreativního tvoření. Rajčata lze rozpůlit na polovinu, či na plátky. Lze k nim přidat další suroviny, jako je sýr či další druh zeleniny. Nemusíte se bát ani koření a bylinek. Ovšem pamatujte, že zelenina má svou specifickou chuť a je proto vhodné pečlivě promyslel případné kombinace, abychom ji nepřebily.

Jak dlouho grilovat rajčata?

Grilování rajčat zabere chviličku. Doba je však závislá na tom, zda rajče grilujete přímo, nebo je zabalené v alobalu. Nesmíme zapomínat ani na teplotu grilu, která celý proces grilování také ovlivňuje. Rajčata grilujeme na otevřeném grilu cca 2,5 minuty z každé strany, pokud je chceme grilovat v alobalu, je ideální 8-10 minut.

Grilované rajče, slanina, párek

CC: Meditation

Plněná rajčata zpestří Vaše grilování

Chuť rajčete můžete ovlivnit nejen kořením, ale také jeho náplní. Pokud se rozhodnete vyzkoušet grilovaná plněná rajčata, rozhodně tím nic nezkazíte. Takto připravená rajčata jsou čím dál více oblíbená v ČR i v zahraničí. A jak na to? Rajče v horní části rozkrojíme tak, aby nám vznikla jakási poklička. Vnitřek rajčete vydlabeme lžičkou a záleží jen na Vás, zda ho použijete či nikoli. Rajče je možné naplnit salátem, sýrem či dokonce směsí z mletého masa. Záleží jen a jen na Vaší chuti. Experimentujte i Vy a uvidíte, že se to vyplatí. Naplněné a přiklopené rajče je vhodné propíchnout špejlí, aby drželo a zabalit do alobalu.

Jaký dip se hodí ke grilovaným rajčatům?

Existuje řada různých dipů, které Vašim grilovaným rajčatům dodají ještě dokonalejší chuť. Vyzkoušet můžete různé jogurtové, či bylinkové. Rajče si nejvíce rozumí s rukolou a bazalkou.

Kristýna P.