Jak na grilování? Volba grilů

Spousta z nás má zažité, že grilování patří především k letním měsícům. Je to však sporné. V dnešní době lze grilovat i během zimy a navíc také můžete grilovat v pohodlí domova. Na trhu naleznete nejrůznější druhy grilů pro domácí i venkovní použití.

Jaké jsou možnosti venkovního grilování?

Venku lze grilovat především v letních měsících, výjimkou však nejsou ani měsíce těsně před a po tomto období. Venkovní grilování má jednu výhodu, a to tu, že máte k dispozici vice možností volby grilu. Také se říká, že na čerstvém vzduchu nejlépe chutná, takže teplé letní večery jsou pro různorodé grilování naprosto ideální záležitostí.

Moderní dvoupatrový gril

Dvoupatrový gril

CC: Ramillu

Které grily můžete venku využít?

Přenosných zahradních grilů je velmi mnoho, můžete však použít také své vlastní výtvory. Pokud si vytvoříte vlastní zděný gril, zkrášlíte si tím zahradu. Na českém trhu je také k dostání pestrý sortiment grilů, ze kterého si jistě vybere i ten nejnáročnější zákazník. Grily jsou k dostání ve specializovaných prodejnách, v hobby obchodech, ale také na e-shopech.

Mezi venkovní grily, které jsou nejvíce používané můžeme zařadit:

  • Klasický přenosný gril
  • Plynový gril
  • Elektrický gril
  • Zděný gril
  • Gril s lávovým kamenem

Grilujte i doma…

V zimním období si můžete grilované dobroty připravit i v pohodlí domova. Existuje řada grilů, které jsou určeny pro vnitřní použití. Na českém trhu jich je dostatek a jejich cena nezruinuje Váš rodinný rozpočet. Ideálně je pořídíte v e-shopech či elektroobchodech. Nechte se okouzlit domácím grilováním, které má jednu obrovskou výhodu, a to tu, že jelikož se jedná o elektrické grily, nebude se z nich kouřit a tudíž Vás nebude obtěžovat pro někoho nepříjemný zápach doutnajícího uhlí a briket.

Vnitřní grily, které jsou dostupné na českém trhu:

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, určitě nebudete litovat a zažijete skvělé gurmánské zážitky.

Kristýna P.Štítky: Druhy grilů