Grilovací kameny

Jak umývat lávový kámen na gril?

Příprava před grilováním, samotný proces grilování i konzumace hotových dobrot. To máme všichni rádi. Jakmile ale dojde k úklidu, každý se zdráhá. Pokud rádi grilujete na lávových kamenech, máme pro vás pár tipů, jak jejich čištění a umývání zjednodušit a zefektivnit.

Grilování na kameni zkušenosti

Před nedávnem k nám přišel, skoro by se dalo říct, boom lávových kamenů. Měl to být nový, revoluční pokrok v grilování. Celistvá grilovací plocha totiž na rozdíl od roštu přináší širší možnosti, co se týče druhů připravovaných jídel. Krom klasického grilování masa, sýrů a zeleniny, se dají přidat i jídla zprvu tekutá, jako jsou např. bramboráky, které jsou díky menšímu množství tuku zdravější.

Kde koupit žulu na grilování?

Na čem je nejlepší grilovat? Stále více milovníků tohoto českého sportu nedá dopustit na žulové kameny na grilování! Druhou možnost představují lávové kameny, ty jsou však dvakrát až třikrát dražší oproti těm žulovým, přičemž službu splní v podstatě stejnou. Z toho důvodu bude v následujícím textu věnována pozornost grilovacím kamenům ze žuly, přičemž se dozvíte vše, co potřebujete!

Jaký kámen na grilování?

Grilování masa na kameni – že to zní jako popis scény z dokumentu o naši pravěkých předcích? Možné to je, ale v posledních letech se tento obraz vrací i do našich současných životů. Příprava pokrmu na grilovacím kameni je totiž zdravější než grilování na roštu. Pokud se však rozhodnete pořídit si grilovací kámen, přijde vám vhod základní přehled ve dvou druzích těchto kamenů – žulových a lávových.